پشتیبانی و مشاوره | تلفن تماس : ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  انرژی خورشیدی   /  آغاز ثبت نام دوره پاییزه شبیه سازی سلول خورشیدی با کامسول
شبیه سازی سلول های خورشیدی با کامسول

آغاز ثبت نام دوره پاییزه شبیه سازی سلول خورشیدی با کامسول

شبیه سازی سلول های خورشیدی با کامسول
شبیه سازی سلول های خورشیدی با کامسول https://www.rayademy.ir/course/comsol-solar/

آموزش نرم افزار کامسول

آغاز ثبت نام دوره پاییزه شبیه سازی سلول خورشیدی با کامسول : یکی از اولویت‌های آکادمی، آموزش نرم‌افزاری چندمنظوره و بین‌رشته‌ای است که به گواهی متخصصان از توانایی‌های مثال‌زدنی و بی‌رقیب در مدل‌سازی سیستم‌های فیزیکی، شیمیایی و زیستی (بیولوژیک/فیزیولوژیک/میکروفلوییدیک) برخوردار است. نرم‌افزار کامسول مولتی فیزیک این امتیاز برجسته را دارد که می‌تواند ویژگی‌ها و رفتارهای مختلف سیستم که به حوزه‌های مختلف از فیزیک مربوط می‌شوند را هم‌زمان با ترکیب و تزویج «بسته»‌های (modules) بسیار متنوع خود مدل‌سازی کند. توان محاسباتی بالا، انعطاف‌پذیری، و وضوح گرافیکی، در کنار کاربرپسندی، کامسول را تبدیل به نرم‌افزار مورد علاقه طیف گسترده‌ای از مهندسان، متخصصان علوم پایه و علوم پزشکی و داروسازی در محیطهای آکادمیک و صنعتی در سراسر جهان کرده است.

آموزش کامسول در آکادمی رایا

آکادمی رایا در دوره‌های خود، توسط آموزگارانی که سال‌هاست با این نرم‌افزار (از سال‌های اول ورود آن به بازار) کار کرده و در زمینه‌های مختلف علمی-پژوهشی آن را بکار بسته و آموزش داده‌اند، کامسول را در سطوح مختلف آموزش می‌دهد، طوری که مناسب مخاطبین با پیش‌زمینه‌های مختلف باشد. آموزش ما هم شامل دوره‌های مقدماتی می‌شود که آشنایی شما با کامسول را از صفر تا جایی که بتوانید مدل خود را بسازید و شبیه‌سازی کنید پیش می‌برد، و هم شامل دوره‌های تخصصی‌تر می‌شود که بر مبنای تجارب تخصصی آموزگاران که در این زمینه‌ها با کمک نرم‌افزار کامسول مقالات ISI در ژورنال‌های Q1 به انتشار رسانده و نتایج کار خود را در کنفرانس‌های بین‌المللی در داخل و خارج از کشور ارایه کرده‌اند تدوین گردیده‌اند. نمونه‌هایی از مقالات منتشرشده توسط آموزگاران ما در زیر می‌آید.

  1. A. Dabirian et al. Theoretical Study of Light Trapping in Nanostructured Thin Film Solar Cells Using Wavelength-Scale Silver Particles, ACS Appl. Mater. Interfaces 2015, 727, 14926-14932.
  2. F. F. Abdi, A. Dabirian et al. Plasmonic enhancement of the optical absorption and catalytic efficiency of BiVO4 photoanodes decorated with Ag@SiO2 core–shell nanoparticles, Physical Chemistry Chemical Physics 2014, 16, 15272-15277.
  3. A. Dabirian et al. Self-assembled monolayer of wavelength-scale core–shell particles for low-loss plasmonic and broadband light trapping in solar cells, ACS Appl. Mater. Interfaces 2016, 8, 247-255.

دوره‌های تخصصی ما آمادگی سطح بالای شما را برای شبیه‌سازی سیستم‌های الکتریکی/الکترونیکی، زیستی و اپتیکی/فوتونیکی تضمین می‌کنند. پیش از تاسیس آکادمی، آموزگاران ما دوره‌های تخصصی کامسول را در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مختلف در کشور با نتایج موفقیت‌آمیز ارایه کرده‌اند. با تاسیس آکادمی، بر آن شده‌ایم که طیف گسترده‌تری از مخاطبان را با قابلیت‌های استثنایی و کاربردی کامسول آشنا کنیم. آکادمی رایا از آموزگارانی با سطحی از تخصص و تجربه در استفاده از نرم‌افزار کامسول برخوردار است که بر آن شده است تا خود را به عنوان مرجع تخصصی کامسول در کشور تثبیت نماید.

دوره شبیه سازی سلول خورشیدی با کامسول

یک سلول خورشیدی از یک نیمه هادی تشکیل شده است که وقتی نور در آن جذب می شود تولید الکترون و حفره کرده که الکترون و حفره توسط لایه های حامل بار به الکترود های مثبت و منفی سلول خورشیدی منتقل می شوند. دو پارامتر مهم در بهینه سازی سلول ها خورشیدی، دستیابی جذب حداکثری نور در نیمه هادی و جدا سازی موثر الکترون و حفره است.

افزایش جذب نور خورشید معمولا توسط روشهای اپتیکی (نوری) قابل حصول است در حالیکه جدا سازی موثر الکترون و حفره توسط شبیه سازی انتقال بار در نیمه هادی قابل بررسی است. معمولا برای ارزیابی ایده هایی که راه حلی برای هر یک از موارد فوق است به شبیه سازی های نوری، انتقال بار در نیمه هادی یا شبیه سازی ترکیبی آنها نیاز است. شبیه سازی ترکیبی سلول خورشیدی با کامسول به ما قابلیت ارایه منحنی ولتاژ-جریان عمملکردی سلول و بقیه پارامترهای عملکردی آن را دارد. این شبیه سازی ها در کامسول با ماژوهای RF module، Semiconductor module و مولتی فیزیک این دو ماژول قابل انجام هستند.

سرفصل دوره

در دوره شبیه سازی سلول خورشیدی با کامسول ما ابتدا روش تحقیق و نحوه انتشار مقاله علمی با بکار گیری شبیه سازی سلولهای خورشیدی را بررسی کرده و کارهایی که پیش از شبیه سازی لازم است در تعریف مساله انجام شود را تبیین می کنیم. سپس در جلسه اول شبیه سازی نوری سلولهای خورشیدی با ماژول RF module کامسول انجام می دهیم.

در طی این بخش دو مثال از مقالات منتشر شده برای شما ارایه می شود. سپس شبیه سازی انتقال بار در سلولهای خورشیدی را با Semiconductor module بررسی کرده و نحوه کوپل کردن آن به RF module برای استخراج پارامترهای عملکردی سلول خورشیدی آموزش می دهیم. در بخش پایانی شبیه سازی های تکمیلی نظیر شبیه سازی پراکندگی نور، یا محاسبه تطبیق تراز های انرژی نیمه هادی که برای تبیین نتایج شبیه سازی و یا تجربی نیاز است را بر مبنای مقالات منتشر شده مدرس دوره آموزش می دهیم. در طول دوره شما شبیه سازی سلول خورشیدی با کامسول و محاسبات را همگام با مدرس انجام داده و در پایان دوره شما قادر خواهید بود مسایل شبیه سازی سلولهای خورشیدی را انجام دهید.

تخفیف دانشجویی:

برای دانشجویان محترم، در صورت ارایه معرفی‌نامه از دانشگاه یا استاد راهنما، تخفیف 20 درصدی اعطا می‌شود.این تخفیف برای ثبت نام عادی بوده و شامل ثبت نام زود هنگام نمی شود.

مزایای دوره:

فایل صوتی ارایه آموزگاران ۴۸ ساعت پس از پایان دوره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

پروفایل مدرس

دکتر علی دبیریان

محقق ارشد در مرکز فوتولتاییک دانشگاه EPFL (سوییس)

دکترای برق-فوتونیک از دانشگاه EPFL (سوییس)

استادیار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM)

هیات علمی سابق دانشگاه صنعتی شریف

محقق در دانشگاه TU Delft هلند و موسسه ماکس پلانک آلمان

انتشار بیش از ۴۰ مقاله ISI موسسه در ‌ژورنال‌های Q1

ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور