پشتیبانی و مشاوره | تلفن های تماس : ۰۲۱۷۶۲۵۱۵۶۲ – ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  انرژی خورشیدی   /  آغاز ثبت نام دوره پاییزه شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول
دوره شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول

آغاز ثبت نام دوره پاییزه شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول

آموزش نرم افزار کامسول

شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول: یکی از اولویت‌های آکادمی، آموزش نرم‌افزاری چندمنظوره و بین‌رشته‌ای است که به گواهی متخصصان از توانایی‌های مثال‌زدنی و بی‌رقیب در مدل‌سازی سیستم‌های فیزیکی، شیمیایی و زیستی (بیولوژیک/فیزیولوژیک/میکروفلوییدیک) برخوردار است.

نرم‌افزار کامسول مولتی فیزیک این امتیاز برجسته را دارد که می‌تواند ویژگی‌ها و رفتارهای مختلف سیستم که به حوزه‌های مختلف از فیزیک مربوط می‌شوند را هم‌زمان با ترکیب و تزویج «بسته»‌های (modules) بسیار متنوع خود مدل‌سازی کند. توان محاسباتی بالا، انعطاف‌پذیری، و وضوح گرافیکی، در کنار کاربرپسندی، کامسول را تبدیل به نرم‌افزار مورد علاقه طیف گسترده‌ای از مهندسان، متخصصان علوم پایه و علوم پزشکی و داروسازی در محیطهای آکادمیک و صنعتی در سراسر جهان کرده است.

کامسول در آکادمی رایا

آکادمی رایا در دوره‌های خود، توسط آموزگارانی که سال‌هاست با این نرم‌افزار (از سال‌های اول ورود آن به بازار) کار کرده و در زمینه‌های مختلف علمی-پژوهشی آن را بکار بسته و آموزش داده‌اند، کامسول را در سطوح مختلف آموزش می‌دهد، طوری که مناسب مخاطبین با پیش‌زمینه‌های مختلف باشد.

آموزش ما هم شامل دوره‌های مقدماتی می‌شود که آشنایی شما با کامسول را از صفر تا جایی که بتوانید مدل خود را بسازید و شبیه‌سازی کنید پیش می‌برد، و هم شامل دوره‌های تخصصی‌تر می‌شود که بر مبنای تجارب تخصصی آموزگاران که در این زمینه‌ها با کمک نرم‌افزار کامسول مقالات ISI در ژورنال‌های Q1 به انتشار رسانده و نتایج کار خود را در کنفرانس‌های بین‌المللی در داخل و خارج از کشور ارایه کرده‌اند تدوین گردیده‌اند. نمونه‌هایی از مقالات منتشرشده توسط آموزگاران ما در زیر می‌آید.

مقالات منتشر شده

A. Dabirian et al. The radiated fields of the fundamental mode of photonic crystal fibers, Optics Express 2005, 13, 3999-4004.

J. Corbett, A. Dabirian et al. The coupling performance of photonic crystal fibres in fibre stellar interferometry, Monthly Notices of the Royal Astronomical Society 2006, 368, 203–210.

B. Eftekharinia, A. Moshaii, A. Dabirian, Design of a Slit-Groove Coupler for Unidirectional Excitation of the Guided Surface Plasmon Polaritons Through a Plasmonic Slot Waveguide, Plasmonics 2017, 12, 131-138.

R. Ma, A. Schliesser, P. Del’Haye, A. Dabirian, G. Anetsberger, and T. J. Kippenberg, Radiation-pressure-driven vibrational modes in ultrahigh-Q silica microspheres, Optics Letters 2007, 32, 2200-2202.

A. Dabirian et al. Theoretical Study of Light Trapping in Nanostructured Thin Film Solar Cells Using Wavelength-Scale Silver Particles, ACS Appl. Mater. Interfaces 2015, 727, 14926-14932.

A. Dabirian et al. Propagation of light in photonic crystal fibre devices, Journal of Optics A: Pure and Applied Optics 2005, 7, 11.

دوره‌های تخصصی ما آمادگی سطح بالای شما را برای شبیه‌سازی سیستم‌های الکتریکی/الکترونیکی، زیستی و اپتیکی/فوتونیکی تضمین می‌کنند. پیش از تاسیس آکادمی، آموزگاران ما دوره‌های تخصصی کامسول را در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مختلف در کشور با نتایج موفقیت‌آمیز ارایه کرده‌اند. با تاسیس آکادمی، بر آن شده‌ایم که طیف گسترده‌تری از مخاطبان را با قابلیت‌های استثنایی و کاربردی کامسول آشنا کنیم. آکادمی رایا از آموزگارانی با سطحی از تخصص و تجربه در استفاده از نرم‌افزار کامسول برخوردار است که بر آن شده است تا خود را به عنوان مرجع تخصصی کامسول در کشور تثبیت نماید.

مدلسازی ادوات فوتونیک با کامسول آکادمی رایا
کامسول فوتونیک

دوره شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول

در طول دوره شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول شما خواهید آموخت که چگونه مدل هایی را در نرم افزار کامسول زمینه نور و فوتونیک بسازید. این امر با استفاده از  ماژول RF نرم افزار انجام شده و ادوات فوتونیک و نانو فوتونیک مهم شبیه سازی خواهند شد. سه آنالیز مهم فوتونیک: ۱) آنالیز مودال ۲) آنالیز انتسار نور در موجبر یا in-plane propagation و ۳) آنالیز انتشار و پراکندگی نور در فضای آزاد در کامسول آموزش داده خواهند شد.

در طول دوره چند شبیه سازی ادوات فوتونیک با کامسول چندیدن مثال واقعی از مقالات معتبر علمی مدرسین را با کامسول شبیه سازی کرده و نحوه استخراج نتایج علمی مناسب یرای پایان نامه با مقالات علمی از آنها را بررسی می کنیم.  اگر شما علاقمند به استفاده از نرم افزار کامسول برای مدلسازی انتشار نور به صورت موج الکترومغناطیسی در ساختار ها و ادوات نوری و فوتونیک هستید این دوره برای شما مناسب است.

مطالب دوره

در این دوره ما ابتدا به بررسی ادوات مهم فوتونیک و کاربردهای آن می پردازیم. سپس نظریه نور الکترومغناطیسی برای تحلیل انتشار نور در ادوات فوتونیک و نانو فوتونیک را به اختصار بررسی کرده ، نحوه به کار گیری آن در نرم افزار کامسول برای شبیه سازی ادوات فوتونیک آموزش می دهیم. در این میان به نگات مهم تنظیم پارامترهای پورت ها، بحث پولاریزاسیون موج تابشی، نتظیم خواص نوری مواد در کامسول و مباحث تخصصی دیگر می پردازیم.

پس از این مباحث مقدماتی، به موجبرهای نوری می پردازیم و آنالیز مودال آنها را بررسی کرده و نحوه انجام آنالیز مودال موجبر های نوری را در کامسول آموزش می دهیم. شروع بحث با موجبرهای دی الکتریک بوده و در ادامه مثالهایی از موجبر پلاسمونی، فیبر کریستال فوتونی، فیبر توری استاندارد می پردازیم.

در جلسه دوم دوره به ادوات نوری مهم برای انتقال، حبس و تغییر مسیر و مشخصات پرتو نوری می پردازیم. این نوع آنالیز، تحلیل in-plane propagation است. ادوات مهم اپتیکی شامل مبدل سایز پرتو (spot-size converter) در موجبرهای SOI، آنالیزمقسم توان در موجبر کریستال فوتونی، آنالیر توری پراش و آینه برگ (Bragg mirror) در موجبر پلاسمونی را در طول دوره پیاده سازی و تحلیل خواهیم کرد.

جلسه سوم دوره به ادواتی می پردازیم که در آنها نور از فضا آزاد بر آنها می تابد. این مسایل در دسته مسایل پراکندگی و تفرق scattering and diffraction قرار می گیرند. آنالیز یک توری پراش پلاسمونی، آنالیز بر هم کنش نور با یک کره نیمه رسانا، آنالیز بر هم کنش نور با یک کره فلزی پلاسمونی مثالهایی هستند که نحوه پیاده سازی آنها در کامسول در طول دوره آموزش داده می شود.

تخفیف دانشجویی:

برای دانشجویان محترم، در صورت ارایه معرفی‌نامه از دانشگاه یا استاد راهنما، تخفیف 20 درصدی اعطا می‌شود.این تخفیف برای ثبت نام عادی بوده و شامل ثبت نام زود هنگام نمی شود.

مزایای دوره:

فایل صوتی ارایه آموزگاران ۴۸ ساعت پس از پایان دوره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

پروفایل مدرس

دکتر علی دبیریان

محقق ارشد در مرکز فوتولتاییک دانشگاه EPFL (سوییس)

دکترای برق-فوتونیک از دانشگاه EPFL (سوییس)

استادیار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM)

هیات علمی سابق دانشگاه صنعتی شریف

محقق در دانشگاه TU Delft هلند و موسسه ماکس پلانک آلمان

انتشار بیش از ۴۰ مقاله ISI موسسه در ‌ژورنال‌های Q1

ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور