پشتیبانی و مشاوره | تلفن تماس : ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  گزارش   /  اثر PID در پنل های خورشیدی
اثر PID در پنلهای خورشیدی

اثر PID در پنل های خورشیدی

اثر PID در پنل های خورشیدی سیلیکنی که اصطلاحا به آن potential induced degradation هم گفته می شود یکی از مکانیسم های کاهش بازدهی پنل خورشیدی در گذر زمان است. اخیرا سازنده ها پنل های خورشیدی در صورتیکه پنل خورشیدی آنها با رعایت مکانیسم های کاهش PID طراحی شده باشد و گواهینامه های مربوطه را اخذ کرده باشند در کاتالوگ پنل خورشیدی خود عبارت PID-free را می نویسند.

این اثر معمولا در اثر ولتاژ بالای ایجاد شده بین قاب آلومینیومی پنل خورشیدی و سلول خورشیدی نزدیک قاب رخ می دهد. این ولتاژ بالا سبب تخریب لایه پلیمری مابین سلول خورشیدی و شیشه شده و به مرور زمان آنرا خراب می کند. در یک استرینگ نیروگاهی هم این اثر می تواند رخ دهد.

قیمت پنل خورشیدی بازتاب دهنده کیفیت مواد به کار رفته در آن است. پنل های خورشیدی با کیفیت از پلیمرهای گرید خورشیدی با کیفیت در ساخت پنل خورشیدی استفادهه می کنند. این پلیمرها تحت ولتاژها بابلا و تابش نور ماورا بنفش تخریب تدریجی بسیار کمی دارند. لذا می توانند در بازه ۲۵ سال در نیروگاه خورشیدی کارآیی داشته باشند.

در این ویدیو که بخشی از دوره «آشنایی با انرژی خورشیدی» آکادمی رایا است به توصیف این اثر در پنل های خورشیدی می پردازد. دوره آشنایی با انرژی خورشیدی سعی بر این دارد که تمامی اطلاعاتی که فعالان انرژی خورشیدی نیاز دارند را یکجا داشته باشد.

اثر PID در پنل های خورشیدی سیلیکنی
ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور