پشتیبانی و مشاوره | تلفن تماس : ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  گزارش   /  شبیه سازی ساختارهای پلاسمونی برای افزایش جذب نور در سلول های خورشیدی با کامسول
شبیه سازی ساختارهای پلاسمونی برای افزایش جذب نور در سلول های خورشیدی با کامسول

شبیه سازی ساختارهای پلاسمونی برای افزایش جذب نور در سلول های خورشیدی با کامسول

شبیه سازی ساختارهای پلاسمونی برای افزایش جذب نور در سلول های خورشیدی با کامسول : ساختارهای پلاسمونی برای افزایش جذب نور در سلول های خورشیدی مورد استفاده هستند. یکی از حوزه های کاربرد ماژول RF نرم افزار کامسول، بررسی مدیریت نور در سلول های خورشیدی فیلم نازک، رنگدانه ای و سلول های خورشیدی پروسکایتی است. در واقع طراحی ساختارهای با میزان جذب بالاتر و یا پهنای جذب گسترده تر چالش اصلی این زمینه تحقیقاتی می باشد که مورد توجه پژوهشگران بوده است.

به عنوان مثال یکی از رهیافت های جالب برای جمع آوری بهتر نور استفاده از ساختارهای پلاسمونیکی – فوتونیکی در ساختار سلول خورشیدی است. این ساختارها میتوانند با تحریک مودهای تشدیدی منجر به افزایش بازدهی سلول خورشیدی شوند.

شبیه سازی سلول های خورشیدی با کامسول
شبیه سازی سلول های خورشیدی با کامسول

در این زمینه یکی از گروههای موفق تحقیقاتی گروه دکتر دبیریان و همکاران ایشان بوده است. لینک برخی از مقالات چاپ شده از این گروه ارائه میشود:

❇️- https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acsami.6b00348

❇️-https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acsami.5b03719

❇️-https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2015/ra/c5ra04020e#!divAbstract

در طول دوره شبیه سازی سلولهای خورشیدی با کامسول شما خواهید آموخت که چگونه مدلسازی سلولهای خورشیدی مختلف را در کامسول انجام دهید. انتشار نور خورشید در آنها و نهایتا تغییرات حاصله در جذب نور در سلول را بررسی کنید. در این دوره مقدمه ای درباره فیزیک انتشار نور، انرژی خورشیدی و مفاهیم پایه ای شبیه سازی و محاسبات الکبرونیکی و نوری سلولهای خورشیدی را ارایه می دهیم. سپس در طول دوره مدل چندین سلول خورشیدی مختلف را در نرم افزار کامسول پیاده سازی کرده و پارامترهای مهم آنها را استخراج خواهیم کرد.

اگر شما علاقمند به استفاده از نرم افزار کامسول برای مدلسازی ساختارهای افزایش جذب نور در سلولهای خورشیدی هستید دوره شبیه سازی سلولهای خورشیدی با کامسول برای شما مناسب است.

ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور