پشتیبانی و مشاوره | تلفن تماس : ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  انرژی خورشیدی   /  قیمت پنل خورشیدی
نیروگاه خورشیدی

قیمت پنل خورشیدی

قیمت پنل خورشیدی سازنده های مختلف تفاوت هایی دارد که در این مقاله بررسی آن می پردازیم . پنل خورشیدی غالب در بازار فناوری سیلیکن  کریستالی است که در دسته تک کریستال و مولتی یا پلی کریستال در بازار موجود است. قیمت پنل های خورشیدی بسته به مواد مورد استفاده ؛ بازدهی و کیفیت ساخت آن ها متفاوت است.

 در بازار چین که بزرگترین بازار و بازار مرجع ماژول و سلول خورشیدی در جهان است قیمت ماژول خورشیدی نیرو گاهی در بازه 0.2-0.4 USD/Wp  است این قیمت از میانگین قیمت محصولات خورشیدی در سایت عمده فروش Alibaba.com گرفته شده است.

برای آشنایی با انواع فناوری های پنل های خورشیدی دوره آنلاین جامع انرژی خورشیدی ما را ببینید.

آموزش انرژی خورشیدی
آموزش انرژی خورشیدی

قیمت ماژول خورشیدی تحت تاثیر پارامتر های مختلفی است . معمولا پنل های با راندمان بیشتر با قیمت آنها به USD/Wp بیشتر است دلیل این امر ان است که هزینه های جانبی احداث نیرو گاه نظیر کابل کشی و زمین مورد نیاز آن ها کمتر است . پنل های سازنده های معتبر هم کمی گرانتر است به دلیل آنکه سازنده های معتبر قابلیت پشتیبانی فنی و اجرای تعهدات گارانتی در بازه های 10 و 25 سال را دارند. در حالی که سازنده های کوچک تر ممکن است پس از چند سال ورشکست شده و دیگر در بازار نباشند . رتبه بندی سازنده ها را به سایت PVTech and Solar Media به صورت سالانه انجام می دهد. این رتبه بندی تحت عنوان bankable بودن پنل های خورشیدی است که پارامترهای مختلف کیفیت پنل ؛ وضعیت مالی شرکت سازنده ؛ آینده آن نحوه اجرای تعهدات آن در این رتبه بندی موثر هستند.

قیمت پنل خورشیدی
قیمت پنل خورشیدی

دوره های انرژی خورشیدی آکادمی رایا شامل طراحی نیروگاه، روشهای آنالیز سلول و پنل خورشیدی و شبیه سازی سلول های خورشیدی می باشند.

ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور