پشتیبانی و مشاوره | تلفن تماس : ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  گزارش   /  ماژول نیمه هادی کامسول
ماژول نیمه هادی کامسول ترانزیستور

ماژول نیمه هادی کامسول

ماژول نیمه هادی کامسول دو معادله پواسون ودریفت دیفیوژن را حل می کند .معادله پواسون برای محاسبه ولتاژ بوده و معادلات دریفت دیفیوژن برای محاسبه چگالی حامل های بار و نهایتا جریان الکتریکی است. با دانستن این پارامترها می توان عملکرد ادوات نیمه هادی نظیر دیود یا ترانزیستور را بررسی کرد. ماژول نیمه هادی قابلیت کوپل شدن با ماژول های RF و Optics را دارد لذا می تواند عملکرد سلول های خورشیدی ؛ لیزر ها و یا دیودهای نور افشان را مدل سازی کند.

ماژول نیمه هادی کامسول دیود
ماژول نیمه هادی کامسول دیود

ماژول نیمه هادی کامسول مدل های مختلفی برای ایجاد آلاییدگی (دوپینگ) های مختلف دارد. به علاوه ضرایب موبلیتی را نیز توسط مدل های ریاضی مختلفی می تواند در رفتار های ماده نیمه هادی تاثیر دهد.

برای شبیه سازی ادوات نیمه هادی توسط این ماژول نیاز است که پارامتر های نظیر ثابت دی الکتریک ؛ چگالی حالتها و …. را به عنوان ورودی برای هریک از مواد مورد استقاده به نرم افزار بدهید برای مواد شناخته شده نظیر Si, GaAS, InAs, Ge, GaN, … این ضرایب در کتابخانه مواد کامسول موجود است.

دوره های آموزشی زیر در سایت آنلاین هستند.

دوره های آموزشی زیر در دست آماده سازی هستند.

این ماژول نتیجه های مختلفی را به شما می دهداز مهمترین آنها منحنی های جریان ولتاژ ؛ ترازهای انرژی توزیع جریان و ولتاژ در داخل نیمه هادی است.

برای مشاهده لیست کامل پارامترهای خروجی آن فایل زیر را مشاهده نمایید.

pvportal.ir

ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور