پشتیبانی و مشاوره | تلفن های تماس : ۰۲۱۷۶۲۵۱۵۶۲ – ۰۹۱۰۹۹۸۲۸۵۲  | شبکه های اجتماعی:

آکادمی رایا | R A Y A D E M Y

  /  انگلیسی تخصصی   /  شروع ثبت نام کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی
کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی علمی

شروع ثبت نام کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی

انگلیسی تخصصی در آکادمی رایا

آموزگاران کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی آکادمی رایا از یک سو به واسطه سالها زندگی حرفه‌ای در خارج از ایران به نحوه نگارش متون حرفه‌ای (که یک مثال مهم آن مقالات علمی است) تسلط کامل دارند، و از سوی دیگر در سال‌های تدریس و پژوهش و هدایت پروژه‌های دانشجویان در داخل کشور دریافته‌اند که یکی از موانع بزرگ در پیشرفت کار دانشگاهیان (در کنار سایر مشاغل که مستلزم ارتباطات بین‌المللی هستند) عدم تسلط بر آنچه می‌توان «انگلیسی تخصصی» نامید است. بخش قابل توجهی از دانشجویان با انگلیسی عمومی آشنا هستند و بعضاً در سطوح بالای زبان انگلیسی مکالمه می‌کنند، اما تجربه نشان داده است که وقتی یک متن تخصصی در دست تهیه است، این آشنایی کافی نیست و اینجا قواعد و عرف حاکم بر نگارش متونی از این دست اهمیت فوق‌العاده می‌یابند؛ تا بدانجا که سرنوشت چندین سال فعالیت مستمر با ارایه متنی نامناسب در مخاطره قرار می‌گیرد.

دوره آنلاین مقاله نویسی علمی
دوره آنلاین مقاله نویسی علمی

آموزش مقاله نویسی isi

آکادمی رایا با این تشخیص که عدم آشنایی کافی با «انگلیسی تخصصی»، که هم تسلط بر زبان انگلیسی و هم آشنایی با قواعد نگارش و تهیه و ارایه متن تخصصی را در برمی‌گیرد، یکی از موانع جدی فراروی پیشرفت دانشجویان و از عوامل به درازا کشیدن انتشار نتایج پژوهشی در قالب یک مقاله یا ارایه بین‌المللی است. لذا ما عوامل مختلف که در موفقیت‌آمیز بودن این فرایند موثر هستند را با دقت و جدیت بررسی نموده و آنها را در قالب این دوره در اختیار علاقمندان قرار می‌دهیم.

کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی علمی
کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی علمی

کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی

در کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی علمی تمامی مراحل تهیه یک مقاله علمی (با تاکید خاص بر مقالات ژورنال‌های معتبر علمی ISI) از ابتدا تا انتها مرور خواهند شد. همانطور که از سرفصل‌های کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی علمی قابل مشاهده است، چگونگی تقسیم‌بندی متن مقاله به بخش‌های مختلف، مطابق عرف و استانداردهای جهانی، تا تنظیم نهایی متن و چگونگی پاسخ به نظر داوران تا مرحله نهایی انتشار متن پوشش داده خواهد شد. اگر نتایج علمی دارید که آنها را مناسب انتشار در قالب یک مقاله علمی در مجلات بین‌المللی می دانید ولی از چگونگی تهیه متن خود اطلاع (کافی) ندارید، این کارگاه آمادگی شما را برای تهیه متن موردنظرتان، چنانکه در موارد بعدی هم برایتان قابل استفاده باشد، تضمین می‌کند.

کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی علمی مشتمل بر سه جلسه ۴ ساعته است و از آنجا که تجربه ما نشان می‌دهد یک‌طرفه بودن آموزش انگلیسی تخصصی فایده آن را بشدت می‌کاهد، مبنای کار ما بر این است که بعد از هر جلسه شرکت‌کنندگان بخشی از یک متن تخصصی را به عنوان تمرین آماده کنند تا در جلسه بعدی بصورت موردی روی اشتباهات رایج و نحوه تصحیح آنها بحث شود.

این جلسات علاوه بر اینکه بصورت قابل استفاده برای عموم شرکت‌کنندگان، با پیش‌زمینه‌های مختلف، طراحی شده‌اند، با قرار دادن تعداد کم شرکت‌کننده در هر دوره، اطمینان حاصل می‌کند که ایرادهای فردی خاص هر شرکت‌کننده در تهیه یک متن تخصصی هم مرتفع می‌شوند. چنانکه روال آکادمی رایا است، جلسات در تمامی مراحل بصورت همراه-با-آموزگار (interactive) و قدم به قدم پیش خواهد رفت، به نحوی که شرکت‌کنندگان از جریان پیشرفت جلسات عقب نمانند. هم‌چنین بصورت آنلاین محیطی در سایت آکادمی فراهم شده است که شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از پایان دوره هم مباحث مطرح‌شده و پرسش‌های خود را با هم‌دوره‌ای‌ها و آموزگاران در میان بگذارند.

تخفیف دانشجویی

برای دانشجویان محترم، در صورت ارایه معرفی‌نامه از دانشگاه یا استاد راهنما، تخفیف 20 درصدی اعطا می‌شود.این تخفیف برای ثبت نام عادی بوده و شامل ثبت نام زود هنگام نمی شود.

مزایای دوره

فایل صوتی ارایه آموزگاران ۴۸ ساعت پس از پایان دوره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

پروفایل مدرسان

دکتر حسین نیلی

دکترای برق-بیوالکترونیک از دانشگاه ساوتهمپتون (انگلستان)

محقق بیوفیزیک در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM)

تدریس در دانشگاه علوم پزشکی تهران

Native speaker of the English Language

دکتر علی دبیریان

دکترای برق-فوتونیک از دانشگاه EPFL (سوییس)

استادیار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM)

هیات علمی سابق دانشگاه صنعتی شریف

محقق در دانشگاه TU Delft هلند و موسسه ماکس پلانک آلمان

انتشار بیش از ۴۰ مقاله ISI موسسه در ‌ژورنال‌های Q1

ارسال یک نظر

*

code

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور